Leukocyty w moczu u 6-miesięcznej córki

Witam! Moja 6 m-ca Córka ma leukocyty w moczu (5-10). Ma też pH 8, bakterie nieliczne i fosforany bezpostaciowe, liczne. Mocz pobierałam za pomocą woreczka. Miała go na sobie 2 godz z pampersem. Czy te wyniki mogą świadczyć, że coś zrobiłam źle, czy to jakieś zapalenie? Czy wyniki z krwi, mogą też to potwierdzić? Dziękuję.

Witam!
Wynik badania moczu nie jest niepokojący. Są w nim niewielkie odchylenia od normy - kilka leukocytów w polu widzenia, bakterie, co nie musi świadczyć o zakażeniu układu moczowego. Również liczne fosforany mogą występować bez istotnej przyczyny chorobowej. Zwłaszcza że metoda pobierania moczu do woreczka ma dużo wad (możliwość zanieczyszczenia z okolicy odbytu). W interpretacji wyniku należy kierować się stanem ogólnym dziecka i ewentualnie badaniami "z krwi" - przydatne są morfologia i CRP. Decyzje co do ewentualnego włączenia leczenia powinien podjąć lekarz - konieczna jest wizyta u pediatry z wynikiem.