Leukopenia a leczenie Nystatyne

Witam, jestem kobieta mam 25 lat rok temu zdiagnozowano u Mnie leukopenie najniższy poziom leukocytow wynosił 2,27 teraz jest 3,81. Od miesiąca bardzo złe sie czuje jestem słaba boli mnie głowa mam straszne kurczowe bóle jelit, wzdęcia które ustępują po wydaleniu gazów o bardzo nieprzyjemnym zapachu. Okazało sie Ze mam grzybice jelit i układu pokarmowego. Moje pytanie dotyczy tego czy mogę przyjmować Nystatyne przy takiej ilości białych krwinek? Czy nie zmniejszy sie przez to ich ilośc?

Jeśli lekarz zapisał pani nystatynę, to powinna Pani ją brać. grzybica układu pokarmowego to groźny stan w pani wypadku bo pani układ odpornościowy jest sam w sobie niewydolny. Korzyści jakie przynosi branie nystatyny w opinia lekarza prowadzącego ( do czego się przychylam, zresztą ma on dostęp do dużo większej iloci danych niż ja ) przeważają znacznie nad działaniami niepożądanymi ( w piśmiennictwie zresztą podaje się mdłości i wymioty jako dominujące objawy niepożądane nystatyny ).