Lewe oko: ciemna, latająca plamka

Witam. Od trzech tygodni na mojej wizji lewego oka dostrzegam ciemniejszy obszar przesuwający się razem z ruchami gałki, dodam, że gdy skupię wzrok w jednym punkcie to plamka chwilę jeszcze pływa po czym stabilizuje się w jednym miejscu. Widoczna jest głównie na jasnym tle i nie jest przeszkodą w prawidłowym funkcjonowaniu, jednakże jest dokuczliwa i nieprzyjemna, nie wspomnę już o obawach czy się nie powiększy? Byłem z tym u okulisty to zbył mnie mówiąc w nieprzyjemny sposób, że "nie będzie badał głupot" i takie plamki to okres zużywania się oka, jednak nie wzbudził mojego zaufania zbywając mnie od razu i będąc nieprzyjemnym. Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam,

Pływająca plamka w Pańskim oku to męty ciała szklistego. Wraz z wiekiem ciało szkliste sie upłynnia, jednocześnie tez dochodzi do utraty kwasu hialuronowego - mukopolisacharydu, który oddziela włókna kolagenowe ciała szklistego. Upłynnione ciało szkliste zbiera się w przestrzeniach płynowych, otoczonych przemieszczonymi włóknami kolagenu.
Aby zmniejszyć dolegliwości stosuje się krople Vitreolent.

Pozdrawiam serdecznie.