Lewoboczna skolioza odcinka lędźwiowego kręgosłupa z rotacją kręgów

Witam, 28 lat, kobieta. Wynik badania odcinka lędźwiowego: Lewoboczna skolioza odcinka lędźwiowego kręgosłupa z rotacją kręgów. Przodopochylenie miednicy i przesunięcie ku przodowi osi statycznego obciążenia kręgosłupa. Przestrzeń międzykręgowa L5-S1 wąska wrodzona dyskopatycznie. Co oznacza wynik? Dodam, że kręgosłup boli mnie już ponad miesiąc, najbardziej przy siedzeniu i rano. Z góry dziękuję, pozdrawiam.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

W wykonanym przez Panią badaniu rtg kręgosłupa L-S występują zamiany zwyrodnieniowe w postaci dyskopatii - uszkodzenia krążka międzykręgowego zlokalizowanego pomiędzy 5 kręgiem lędźwiowym a kością krzyżową, skrzywienie boczne kręgosłupa w stronę lewą z obrotem kręgów oraz wada postawy w postaci przodopochylenia miednicy. Nieprawidłowości te są odpowiedzialne za dolegliwości u Pani występujące.

Wskazana byłaby konsultacja z lekarzem ortopedą (ewentualnie specjalistą rehabilitacji medycznej). Najskuteczniejszą metodą leczenia stosowaną w tych schorzeniach jest rehabilitacja (fizyko- i kinezyterapia).