Lewoboczne skrzywienie lędźwiowego odcinka kręgosłupa w wyniku MRI

witam otrzymalam wynik badania MRI opis: lewoboczne skrzywienie ledzwiowego odcinka kregoslupa. Poziom L4 iL5: bulging z przewezeniem otworow miedzykregowych i modelowaniem worka oponowego oraz korzeni nerwowych L4, bez stenozy kanalu kregowego. Na pozostalych pozomach bez dyslokacji tarcz miedzykregowych. Trzony kregowe bez cech przebudowy zwyrodnieniowej.Stozek rdzenia kregowego bez widocznych zmian. czy moglabym prosic o przetlumaczenie tego na "jezyk polski" mam wizyte za 3tyg i martwie sie

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Występuje u Pani skrzywienie w obrębie kręgosłupa odcinak lędźwiowego bez cech ucisku na rdzeń kręgowy, z możliwością ucisku na korzenie nerwów rdzeniowych. Wskazana jest konsultacja u ortopedy, który zdecyduje o dalszym postępowaniu.