Lewostronna skolioza kręgosłupa lędżwiowego z rotacją w lewo

Mam 34 lata, kobieta. Wynik rtg. kręgosłupa lędżwiowego wykazało: lewostronna skolioza kręgosłupa lędżwiowego z rotacją w lewo... Mam pytanie jakie ćwiczenia można stosować przy tym schorzeniu.

Najważniejsze jest to aby przywrócić prawidłowa statykę kręgosłupa i miednicy, gdzyż zawsze przy skoliozie jest ona zaburzona. Prosze sie udać do fizjoterapeuty, pracującego technikami manualnymi ( np. metoda Ackermann'a) oceni czy równej długości ma Pani kończyny dolne , bo najczęściej dochodzi do skrótów czynnościowych, jak ustawiona jest miednica i poszczególne kregi. najważniejsze jest to, aby wyjśc z rotacji , gdyż ona jest ruchem ścinającym dla krążka międzykregowego, a on nie lubi takich sił. Zazwyczaj u osoby dorosłej potrzeba ok 4-5 wizyt w odstępach tygodniowych aby wyrównać na jakiś czas długość KKD i wyjść z rotacji, co kilka miesięcy trzeba zbadać kregosłup i miednicę czy trzyma skorygowane ustawienie, a cwiczenia najlepiej rozpocząć po wykonaniu korekcji ustawienia miednicy i kregosłupa , gdyż jak są zaryglowane stawy to i tak nie wykonana Pani ich prawidłowo