Lewostronna skolioza lędźwiowa i spłycenie fizjologicznej lordozy
Witam. Z opisu RTG wynika: "Lewostronna skolioza lędźwiowa. Spłycenie fizjologicznej lordozy. Wysokość trzonów kręgów i tarcz międzykręgowych jest zachowana" Czy konieczna jest wizyta u neurochirurga? Trenuje piłkę i miewam bóle w biodrach.

MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam,
sugeruje badanie ortopedyczne - lekarz oceni stopień skoliozy i zaproponuje dalsze leczenie, ktore w większości przypadków jest zachowawcze - ćwiczenia.