Lewostronna skolioza z rotacją wzdłuż osi podłużnej w odcinku lędźwiowym kręgosłupa

Witam, byłam ostatnio na zdjęciu RTG kręgosłupa i opis to : Lewostronna skolioza z rotacją wzdłuż osi podłużnej w odcinku lędźwiowym kręgosłupa i Tendencja do tyłozmyku L5 i moje pytanie brzmi co to może oznaczać? i jak się to leczy? pozdrawiam

Witam. Tego typu zmiany świadczą o wrodzonych zaburzeniach budowy kręgosłupa. Nie są to zmiany groźne, mogą jednak powodować ból i dyskomfort. Proszę zgłosić się do ortopedy który wdroży odpowiednie leczenie.