Lewostronna skolioza z rotacją wzdłuż osi podłużnej w odcinku lędźwiowym kręgosłupa
Witam, byłam ostatnio na zdjęciu RTG kręgosłupa i opis to : Lewostronna skolioza z rotacją wzdłuż osi podłużnej w odcinku lędźwiowym kręgosłupa i Tendencja do tyłozmyku L5 i moje pytanie brzmi co to może oznaczać? i jak się to leczy? pozdrawiam

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam. Tego typu zmiany świadczą o wrodzonych zaburzeniach budowy kręgosłupa. Nie są to zmiany groźne, mogą jednak powodować ból i dyskomfort. Proszę zgłosić się do ortopedy który wdroży odpowiednie leczenie.