Lewostronna wypuklina krążka międzykręgowego redukująca rezerwę płynową kanału

co oznacz opis RM: C5-6 spłycenie lordozy,na C3-4 i C6-7 lewostronna wypuklina krażka mk redukujaca rezerwę płynowa kanału,na C4-C5 wypuklina krażka mk redukujaca rezerwę płynowa kanału kręgowego po lewej stronie; wraz z osteofitami redukuje wejscia do otworów mk z przyleganie do korzeni, na wys.C5-C6 szerokopodstawna lateryzyjąca na prawo wypuklina krążka mk znosi rez. płynową kanału po str.prawej i uciska przednią powierzchnie rdzenia kregowego,zamyka otwór mkz kompresja korzeni nerwowych
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania sugeruje iż mamy tu do czynienia z chorobą zwyrodnieniową kręgosłupa. Z pewnością odczuwa Pani/Pan dolegliwości bólowe. Sugerowałbym skonsultować swój wynik z neurochirurgiem.