Lewostronne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego

Badanie uwidoczniło lewostronne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego z rotacją trzonów kręgów. Na poziomie L4/L5 nieznaczne zwężenie krążka międzytrzonowego, dehydratacja, cechy uszkodzenia pierścienia włóknistego w odcinku tylnym, nieznaczne uwypuklenie typu bulging (do 2 mm), bez cech kolizji korzeniowej.

Witam,
opis uszkodzeń wskazuje na możliwość pojawienia się dolegliwości bólowych kręgosłupa.Skrzywienie kręgosłupa i rotacja prawdopodobnie pojawiło się wiele lat temu ale wpływa na dalsze uszkodzenia. Brak kolizji korzeniowej znaczy , że uwypuklenie nie uciska na żaden korzeń nerwowy ( i to jest dobry znak) , systematyczna rehabilitacja ( głównie ćwiczenia) moga znacznie spowolnić dalszy proces chorobowy. Proszę nie przeciążać kręgosłupa .
Pozdrawiam