Leżenie przez 24h po punkcji lędźwiowej a częstomocz

Niedługo będę mieć punkcję ledźwiową w celu pobrania płyny. Z tego co wyczytałam, po badaniu należy 24h leżeć płasko, w przeciwnym razie jest większe ryzyko powikłan. Jednak ja cierpię na częstomocz i nie wytrzymam nawet 3h bez wizyty w toalecie, czy w takim razie mogę dostać jakieś leki na powstrzymanie moczu? Czy może pacjentom są zakładane pieluchy?

Witam!
Droga pani, myślę, że na oddziale podadzą pani basen lub założą pieluchę. Niezbyt jest to wygodne, ale w tym przypadku konieczne w celu zapobiegania zespołowi popunkcyjnemu.