Licencja maszynisty a niedosłuch

Witam, mam problem ze sluchem niedoslysze na prawe ucho 50 dB i chcialbym sie ubiegac o licencje maszynisty, niestety niedosluch jest zbyt gleboki. Moje pytanie jest: czy moglby ubiegac sie o licencje maszynisty z systemem typu Cross(to nie jest aparat sluchowy tylko urzadzenie przesylajace dzwieki z prawej strony do lewej)Chcialbym dodac tylko ze nie mam problemu w codziennym zyciu matura, egzaminy pisalem w normalnym czasie mam prawo jazdy i pracuje czy musze byc dyskryminowany z tego powodu ?

Nie możesz pracować jako zawodowy kierowca bez możliwości słyszenia kierunkowego. Kierowcy amatorzy mogą jeździć w aparatach słuchowych. Maszynista odpowiada za życie przewożonych ludzi. Musi mieć słuch idealny.