Licówka pełnoceramiczna na jedynce wybitej podczas wypadku

Witam, miałam wypadek wskutek czego straciłam 1/3 jedynki, została odbudowana ale zab mocno popękał (widoczne w dobrym świetle). Ortodonta doradzil licowke pełnoceramiczna na tego zeba, poczytałam w internecie ze licowki robi sie conajmniej na 6 zebow (od 3 do 3). Czy taka pojedyncza licowka bedzie wygladała estetycznie ? Trochę sie obawiam ,ze ten zab będzie mi dostawał i rzucał sie w oczy . Pytam bo nigdy nie widziałam kogoś z licowkami a tymbardziej z taką pojedynczą licowka. Dziękuje

Warto najpierw spróbować mało inwazyjnej odbudowy kompozytowej. Często udaje się uzyskać estetykę nie do odróżnienia od zębów naturalnych. Jeżeli odbudowa nie spełni oczekiwać wykonanie licówki będzie najlepszym rozwiązaniem. Kolor i kształt zostanie tak dobrany, że ząb będzie wyglądał identycznie jak pozostałe zęby. Nie trzeba wykonywać licówek od razu na wszystkie zęby.

Witam. Nie trzeba robić aż 6 licówek by uzyskać efekt kosmetyczny, wystarczy zrobić licówki na dwie jedynki i wtedy na pewno będzie naturalnie i ładnie wyglądało.

Dobry dobór koloru i przezierności powinien sprawić, że licówka będzie wyglądała naturalnie. Myślę, że w internecie znajdzie Pani zdjęcia licówek a raczej zębów pokrytych llicówkami.

Nie prawda ,że robi się tylko na 6 zębów , można zrobić pojedyńczą , dobre planowanie i zdolny technik powinien odtworzyć ząb tak ,że nie widać różnicy , inną sprawą jest to ,że przy utracie 1/3 jedynki raczej myślałbym o koronie pełnoceramiczne , licówka może mieć za słabe oparcie i może odpadać ,lub pęknąć