Liczba plemników w badaniu nasienia a planowanie ciąży

Dzień dobry! Nazywam się Andrzej i wraz z małżonka staramy się o dziecko. Zrobiłem padania nasiania i nie wyszły one do końca prawidłowo. Proszę o ich interpretacje i sugestie, jak poprawić te wyniki? Liczba plemników- 14,7 mln/mL. Całkowita liczba plemników- 44,1 mln/ejakulat. Ruchliwość 5%. Typ A 4%, Typ B 1%, Typ C 6%, Typ D 89%. Morfologia. Objętość(ml)- 3. Upłynnienie(min.)- 20. PH- 7,9. Defekt główki-97. Defekt wstawki 4. Defekt witki- 9. Defekt cytoplazmy- 6. Dziękuję za odpowiedź

Na wynik badania negatywnie mogą wpłynąć przemęczenie, picie alkoholu, przebyte choroby, antybiotykoterapia oraz zbyt krótka lub zbyt długa wstrzemięźliwość seksualna.
W przypadku kuracji antybiotykowej wskazane jest odczekanie około 2 tygodni do wykonania badania nasienia.
Pana wyniki nie są prawidłowe całkowicie.

http://www.staramysie.pl/nieplodnosc/123-badanie-nasienia-normy-analiza.html tutaj znajdują się normy WHO seminogramu.