Liczenie kalorii - czy to dobry sposób na dietę?

Liczę bacznie kalorie. Czy mogę jeść wszystko, ale liczyć kalorie, czy muszę uważać ? Jadam 3 razy w tygodniu 30 g płatków typu: nesquik, cheerios, corn flakes + 125-250ml mleka 0,5%. Raz w tygodniu mogę zjeść coś słodkiego do 150 kcal oraz raz w tygodniu 120g lodów. Czy mogę tak jadać?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Faktem oczywistym jest, że kalorie kaloriom nie równe, więc ich skrupulatne liczenie nie zawsze gwarantuje 100% sukcesu. Niemniej jednak zwykle bardzo pomaga.
Jeśli będziesz stosowała racjonalną dietę o kaloryczności ok. 1600 kcal (i tym samym uzyskasz deficyt energetyczny 500-700 kcal) powinnaś tracić ok. 1 kg tygodniowo. Ważne jest jednak, by dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych mikro i makroelementów oraz witamin i (co ważne w diecie redukcyjnej) odpowiedniej ilości bonnika.
Myślę, że płatki jakie wymieniłaś możesz śmiało spożywać kilka razy w tygodnu, choć lepiej byłoby je zamienić na niesłodkie i pełnoziarniste. Coś słodkiego, raz w tygodniu do 150 kcal też nie powinno zaszkodzić w dobrze zbilansowanym jadłospisie.
Pozdrawiam.
Katarzyna Szatkowska