Liczenie ruchów dziecka w 29. tygodniu ciąży

Jestem w 29 tygodniu ciąży i mam zalecone liczenie ruchów dziecka. Jaki odstęp między poszczególnymi ruchami sugeruje, że dany ruch rozpoczyna już kolejną serię (jest kolejnym ruchem), a nie należy do poprzedniej serii ruchów (jest jeszcze poprzednim ruchem)? Byłam w szpitalu bo słabiej czułam ruchy, ale przy podłączeniu KTG dziecko dużo się ruszało, może lubi ten dźwięk, a może to z powodu lekkiego ucisku tych pasów lub mojego stresu. Teraz wróciłam do domu i znowu rusza się mniej. Dlaczego?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję liczyć wszystkie ruchy które Pani wyczuje oraz udać się za parę dni na kontrolę do lekarza prowadząca.