Liczne bakterie w moczu w 36. tygodniu ciąży

Witam! Mam pytanie jestem w 36 tygodniu ciąży i ciągle mam w moczu dużo licznych bakterii. Barałam już monural i urosept nic nie pomaga. A jak robię badanie bakteri czyli osad to nagle bakterii nie ma. Co mam z tym zrobić i czy to może zagrażać dziecku? Pozdrawiam Małgosia

Witam. Jeżeli podwyższonej ilości bakterii w moczu nie towarzyszy zwiększona ilość leukocytów w osadzie oraz objawy infekcji raczej nie ma Pani powodów do obaw. Bakterie prawdopodobnie są wynikiem zanieczyszczenia próbki moczu podczas jego pobierania.