Liczne, duże fragmenty nadmiernie rozrośniętego endometrium

proszę o interpretację wynków badania anatomo.. " Liczne duże fragmenty nadmiernie rozrośniętego endometrium/hiperplasia simplex/ bez cech wydzielania niektóre z nich nieco polipowato ukształtowane widoczne są ogniska martwicy włóknikowatej i wylewy krwi do podścieliska.. Do części fragmentów endometrium przylegają frag. myometrium. Materiał może pochodzić z polipa endometrialnego.Ponadto strzepy i drobne frag. prawidłowego endcervix. Fragment ectocervix pokryty normotypowym nabłonkiem płaskim.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Wynik badania (prawdopodobnie jest to materiał po wyłyżeczkowaniu jamy macicy?) świadczy o nadmiernym rozroście endometrium, w badaniu nie stwierdzono obecności tkanki nowotworowej. Wynik nie budzi powodów do niepokoju, jednak wymaga Pani obserwacji ginekologicznej i wykonywania badań kontrolnych w kierunku ponownego rozrostu endometrium.