Liczne grupy i płaty tyreocytów z cechami niewielkiej anizokariozy

Proszę o informację co oznacza wynik badania. Jestem po biopsji tarczycy - guz w lewym płacie > 40 mm, torbielowato-lita, mikrozwapnienia. Wynik biopsji: liczne grupy i płaty tyreocytów z cechami niewielkiej anizokariozy, w tle skąpy koloid i nieliczne komórki limfoidalne. Komórek atypowych nie stwierdzono. Czy muszę iśc na operacje tego guza? Gdzie we Wrocławiu najlepiej iść do szpitala z tarczycą? Z gory dziękuję Katarzyna

Sam wynik biopsji to trochę mało, ważny też wynik USG i poziom hormonów tarczycy, na podstwie biopsji nie widać bezwzględnych wskazań do operacji, ale .... trochę mało danych. Co do wyboru miejsca operacji to taki chirurg, ktory operuje conajmniej 50 tarczyc rocznie, ma nie więcej jak 3-5 % niedowładów nerwów krtaniowych pooperacyjnych i nie wiecej niz 5-7 % pacjentów wymagających przyjmowania wapnia

Pani wynik histopatologiczny nie wskazuje na chorobę nowotworową, jednak sam guz nie jest mały i wypadałoby omówić tę sprawę z dobrym endokrynologiem.