Liczne komórki zapalne, obraz cytologiczny nieprawidłowy, zmiany odczynowe zapalne i reparacyjne

Witam! Dzisiaj otrzymałam wynik badania cytologicznego. Chciałabym dowiedzieć się co oznacza II st. liczne komórki zapalne, obraz cytologiczny nieprawidłowy, zmiany odczynowe zapalne i reparacyjne. Pielęgniarka powiedziała, że wynik jest dobry. Zastanawiam się czy tych zmian zapalnych nie trzeba leczyć?

Marta Mielniczuk

Obecnie, według wytycznych przy wyniku cytologii wskazującym na zmiany zapalne, odczynowe, reperacyjne, ASCUS i AGUS zalecana jest kontrola cytologiczna po 6 miesiącach. Pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, proszę powtórzyć cytologię za 6-12 miesięcy, nie napisała Pani dokładnego opisu, nie mogę dokonać pełnej interpretacji. Pozdrawiam.