Liczne obszary heteroechogeniczne w wyniku USG tarczycy
Proszę o pomoc w interpretacji moich wyników USG tarczycy: gruczoł tarczycowy niepowiększony, normoechogeniczny, o niejednorodnej strukturze echa. W obrębie obu płatów liczne obszary heteroechogeniczne o śr. od 8 do 16 mm. Wymiary tarczycy: płat prawy - 23x22x32mm Płat lewy 17x18x33mm cieśń 4mm Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania
Obraz gruczołu tarczowego jest niejednoznaczny i wymaga weryfikacji histopatologicznej. Po wykonaniu biopsji cienkoigłowej zmian w obszarach heteroechogenicznych i otrzymaniu wyników, na ich podstawie zalecone zostanie odpowiednie leczenie.