Liczne ogniska hiperintensywne FLAIR o lokalizacji podkorowej, jak i okołokomorowej największe w lewym płacie czołowym

Proszę o zinterpretowanie wyniku RM GŁOWY. W obu półkulach mózgu dość liczne ogniska hiperintensywne FLAIR o lokalizacji podkorowej jak i okołokomorowej największe w lewym płacie czołowym 10x7mm, przy tylnej części trzonu prawej komory bocznej 18x12mm, przy tylnej części trzonu lewej komory bocznej 15x8mm. Obraz zmian w istocie białej półkul mózgu jest niecharakterystyczny. Do rozważenia zmany naczyniopochodne(niedokrwienne) aczkolwiek przeciwko temu przemawia młody wiek i prawidl.USG tt.szyi.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na możliwość występowania zmian o charakterze niedokrwiennym. Wskazane jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę udać się do lekarza.