Liczne węzły chłonne przy celiakii

Witam, córka choruje na celiakię, na diecie jest od maja tego roku.W kwietniu miała robione usg brzucha.Wszystko wyszło w porządku oprócz licznych węzłów chłonnych do 12mm. Gastrolog powiedział ,ze przy celiakii był stan zapalny i pewnie od tego. Wczoraj robiłam córce kontrolnie usg i wyszła dodatkowa śledziona do 12mm i liczne węzły chłonne do 16mm x 8mm o gładkiej strukturze.Co to może oznaczać?Wizytę mam na koniec listopada czy mam czekać czy umówić się na szybszą wizytę?Bardzo się martwię.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Dodatkowa śledziona nie jest żadną nieprawidłowością, a jedynie pewnym wariantem budowy anatomicznej. Gładkie węzły chłonne nie budzą niepokoju onkologicznego, jak najbardziej mogą one towarzyszyć zmianom zapalnym powstałym z powodu celiakii. Jeśli ma Pani taką możliwość proszę umówić się na wcześniejszą wizytę, myślę że powinna do końca rozwiać Pani obawy.