Liczne zmiany ogniskowe w wątrobie przy zdiagnozowanym nowotworze piersi

Witam, Moja mama ma zdiagnozowany nowotwór piersi (2 lata temu), jest po mastektomii miała zajęte 11 węzłów chłonnych w dole pachowym. Miała 8 chemii radioterapię i jest na hormonoterapii. Ostatnio podczas badania USG wykryto liczne zmiany ogniskowe w wątrobie oraz w RTG wykryto zmianę w lewym płucu. Wykonano po 2tyg od USG TK z kontrastem jamy brzusznej miednicy i klatki piersiowej. Wynik TK wykazał brak zmian ogniskowych w wątrobie oraz czyste płuca. Co to mogło być za zmiany i czemu znikły?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

możliwe, że były to artefakty. Jeśli TK nic nie wykazało to nie ma powodu do obaw.

Pozdrawiam.