Liczne zmiany śródmiąższowe w wyniku RTG płuc

witam, mój tato robił ostatnio RTG, chciałabym się dowiedziec jak mam rozumieć opis zdjęcia, oto opis: pole płucne o znacznie wzmozonym rysunku śródmiąższowy. w obu dolnych polach płucnych liczne zmiany śródmiaższowe z drobnymi rozrzedzonymi - bulle rozdmowe. wnęki poszerzone naczyniowe. zatarte zarysy prawej kopuły przepony. wmożony rysunek odwnękowy, okołooskrzelowy. sylwetka serca umiarkowanie powiększona, łuk aorty wydłużony

Konieczne wykonanie tomografii komputerowej wysokiej rozdzielczości celem dokładnej oceny. Prawdopodobnie konieczna będzie hospitalizacja celem wyjaśnienia opisanych zmian - oddział pulmonologiczny