Liczne zrosty otrzewnowe na przydatkach, jelitach i w okolicy odbytu

Bardzo liczne zrosty otrzewnowe na całych przydatkach, jelitach, przy odbycie, a wszystkie organy przyrośnięte są do ściany brzucha. Przewlekły ból; od miesięcy jelita nie pracują poprawnie, a problem się pogłębia. Czy przy tak rozległym problemie i takiej ilości zrostów i ryzyku uszkodzenia narządów stosowanie podczas kolejnej operacji żelu ochronnego czy czegokolwiek co zapobiega tworzeniu się zrostów ma szansę poprawić mój stan?

Przede wszystkim należałoby rozważyć u Pani laparoskopowe uwolnienie zrostów. Wszystkie inne metody zapobiegające powstawaniu zrostów ( żele i inne środki podawane do otrzewnej mają jedynie działanie pomocnicze).