Listeria i toksoplazmoza - proszę o interpretację wyników.

Jestem po 2 poronieniach. Na własną rękę robię badania, jednak nie potrafię zinterpretować wyników. Proszę o pomoc.

Wynik z listeri: p/c listeria mon. igG, serotyp 1/2 a wynik dodatni, serotyp 4 b wynik ujemny w mianie 1:100. Co to oznacza?

Wynik z toxo: toxoplasma gondii igg 411.5 IU/ml dodatni oraz toxoplasma gondii IGm 1.25 index dodatni.

Proszę mi powiedzieć co te wyniki znaczą i czy mogę już starać się o dziecko? Od ostatniego poronienia minęło 9 m-cy. Jestem tez po lewostronnej nefrektomii (kwiecień 2010), ale czuję się dobrze. Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Nie możemy odpowiedzieć na Twoje pytanie, ponieważ dotyczy prośby o interpretację wyników badań.
Skonsultuj wyniki ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Ciebie i mając możliwość przeprowadzenia ewentualnych badań, będzie mógł właściwie je zinterpretować i ocenić Twój stan zdrowia.
Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.
Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl