Liszaj twardzinowy na penisie a płodność

Czy da się wyleczyć liszaja twardzinowego? Jakie mogą być jego konsekwencje? Czy jeśli występuje na penisie top może osłabić płodność?

Z pewnością choroba wymaga intensywnego leczenia. Zmiany nieleczone mogą postępować i prowadzić np. do trudności w odprowadzeniu napletka.

Przykro mi, ale tematyka pytania wykracza poza kompetencje wynikające z mej specjalności (jestem urologiem) - po prostu rzadko widuję liszaj twardzinowy prącia.. Proponuje zwrócić się o poradę do dermatologa. Pozdrawiam RH