Lita zmiana ogniskowa o obniżonej densyjności przed oraz w fazie tętniczej

Witam, na rutynowym badaniu USG stwierdzono naczyniaka (do dalszej diagnostyki, 12 mm). Wynik TK z kontrastem: w płacie prawym wątroby widoczna lita zmiana ogniskowa o obniżonej densyjności przed oraz w fazie tętniczej i wrotnej po podaniu kontrastu - obraz nietypowy dla naczyniaka, Poza tym wątroba jednorodna, niepowiększona, o wydłużonym lewym płacie, bez zmian ogniskowych. Pozostałe narządy bez zmian. Proszę o interpretację wyniku. Dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

W TK nie jest to zmiana naczyniowa. Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę udać się do lekarza prowadzącego.