Lite hypoechogeniczne guzki na tarczycy

witam. czy guzki lite hypoechogeniczne na tarczycy to cos powaznego. o to moj wynik usg tarczycy. prawy płat objetosci około 9,5ml miazsz płata niejednorodny ze słabo separujacymi sie guzkami sr około 10mm i 12mm.Lewy płat obj. ok, 7,7ml z guzkiem litym hypoechogenicznym sr ok 13mm ciesn szer ok. 5mm unaczynienie gruczołu w normie

Z reguły takie guzki, o takiej morfologii w zakresie tarczycy mają łagodny charakter, najczęściej zwyrodnieniowy. Jednak, żeby to dokładnie ocenić trzeba rozważyć wykonanie biopsji cienkoigłowej największych zmian celem szczegółowej oceny cytologicznej. O dalszym postępowaniu musi zadecydować endokrynolog prowadzący.