Lite ogniska hypoechogeniczne i odczynowe węzły chłonne

Witam,

wiem, że wszelkie wyniki badań powinien analizować lekarz prowadzący, jednak wizytę mam dopiero na 5 stycznia. To ponad miesiąc, a bardzo się martwię, także bardzo proszę o opinię. Wynik usg piersi: Piersi o budowie gruczołowej. Tkanka gruczołowa z cechami dysplazji. W piersi prawej na godz. 11, w okolicy za- i przy-brodawkowej, widoczne są dwa ogniska lite hypoechogeniczne, sąsiadujące ze sobą, o wym. 13x8 mm i 6x5 mm. Są dobrze odgraniczone, niejednorodne, dość dobrze unaczynione. Zmiany wyczuwalne są palpacyjnie. Na godz. 9:30 obwodowo ognisko hypoechogeniczne 3x2mm - prawdopodobnie odczynowy węzeł chłonny. W piersi lewej na godz. 2:30 obwodowo, odczynowy węzeł chłonny 5x2mm. Przewody mlekowe niposzerzone. Doły pachowe wolne. Wskazana konsultacja onkologiczna i weryf. his-pat.

Z góry dziękuję za pomoc.

ponad rok temu

Dzień dobry!

Opis badania USG wymaga szybkiej weryfikacji- zmiany podejrzane o nowotworzenie. Powinna mieć Pani wykonaną biopsję cienkoigłową. Jeśli to możliwe proszę poprosić o przyśpieszenie wizyty.

Z poważaniem