Lity nieznacznie hypoechogenny guzek w piersi

Usg: W piersia 2 cm od brodawki widoczny jest lity nieznacznie hypoechogenny guzek wielkości 9mm.Obrysy miejscami nieregularne,spikularne.Wskzana dalsza diagnostyka. Jaka? Zmianę tą mam od kilku lat czy ewenualnie mogla zezłośliwieć?Od 1,5 roku ginek.zlecil mi tabletki antykoncepcyjne zapewnijąc ,że są nieszkodliwe? Dlaczego w opisie usg nie uzyto skali BI RADS? Gdzie można zrobić biopsję mammotoniczną i kiedy jest wskazana?

Proszę skonsultować się z chirurgiem onkologiem. Wskazane jest wykonanie u Pani mammografii

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg