Łojotokowe zapalenie skóry a odpowiednia terapia

Dzień dobry, Mam łojotokowe zapalenie skóry, głowie chodzi o skórę głowy. Stosuje szampon dziegciowy wg zaleceń lekarza. Mam zapisaną również detreomycynę ale nie jest wygodna do stosowania na skórę głowy. Przedtem stosowałam środki, które były przez obecnego lekarza odradzone (podobno sterydowe). Największym problemem są wypadające i łamliwe włosy. A skóra głowy dalej ma stany zapalne mimo stosowania szamponu. Co mogę zrobić ?

Proszę udać się do trychologa, lekarz zleci odpowiednie badania i przepisze leki doustne i do smarowania na skórę, polecam epiduo żel i można miejscowo na skórę głowy zastosować peelingi medyczne.

Włosy mogą się łamać i wypadać przy ŁZS przez brak odpowiedniego dotlenienia mieszków włosowych- zaleganie zrogowaciałego naskórka. Najpierw trzeba złagodzić zapalenie a potem można stosować szampony i wcierki wzmacniające włosy. Proszę pamiętać, że łojotokowe zapalenie skóry często spowodowane jest stresem i złym odżywianiem ( np zbyt dużą ilością cukrów w diecie ) więc aby choroba ustąpiła trzeba działać kompleksowo. Oprócz odpowiedniego szamponu- nawilżający bez sls-ów i np z kwasem Sebovalis, potrzebna też jest odpowiednia dieta i zachowanie szczególnej higieny - częste zmienianie poszewki. Najlepiej udać się do trychologa, który udzieli kompleksowej porady.
Pozdrawiam
Paulina Dziedzic
www.piekna-naturalnie.pl