Łojotokowe zapalenie skóry na twarzy u 4-latka

jak wyleczyc łojotokowe zapalenie skory na twarzy? dziecko 4 latka,dziewczynka

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Przede wszystkim dziecko powinno zostać zbadane przez pediatrę. Rozpoznanie należy potwierdzić. Konieczne może się okazać zastosowanie antybiotyku.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie.W przypadku ciemieniuchy podstawowe znaczenie ma systematyczne usuwanie nawarstwień łusek i strupów za pomocą miejscowych preparatów zawierających kwas salicylowy, mocznik, siarczek selenu i pirytionian cynku (płyny, oliwki, szampony). Jednym ze sposobów leczenia wyprysku łojotokowego jest stosowanie 2% ketokonazolu w postaci kremu i szamponu. W przypadku nadkażenia bakteryjnego lub drożdżakowego wskazane jest zastosowanie miejscowych środków przyczynowych. W razie wystąpienia nasilonych objawów zapalnych, rumienia oraz świądu można włączyć do leczenia preparaty glikokortykosteroidów o niewielkiej mocy w postaci aerozoli i lotionów.