Łokieć tenisisty a konieczność blokady

Od ponad miesiąca bardzo boli mnie łokieć. Jest to ból ciągły, bardzo dokuczliwy przy podstawowych czynnościach. Lekarz rodzinny stwierdził, że jest to tzw. łokieć tenisisty, dostałam tabletki Xefo Rapid i maść Diprosalic, a gdyby to nie pomogło zalecił mi blokadę. Niestety nie ma najmniejszej poprawy, a nawet odczuwam większy ból. Nie mam możliwości jej odciążenia, gdyż mam dziecko niepełnosprawne na wózku, które potrzebuje pomocy w podstawowych czynnościach. Czy zgodzić się na blokadę?

Dzień dobry,

Proszę jeszcze skorzystać z zabiegów fizykalnych takich jak: ultradźwięki, jonoforeza, krioterapia, ESWT. Jeżeli one nie poskutkują warto rozważyć blokadę, natomiast proszę pamiętać, że w przypadku łokcia tenisisty nie zlikwiduje ona jego przyczyny a jedynie objawy- dolegliwości bólowe. Niestety przeciążanie ręki tylko pogarsza Pani obecny stan.

Pozdrawiam serdecznie.