Lokren 20 a skutki uboczne

Dobry wieczór. Od miesiąca biorę lek na nadciśnienie lokren 20 moja dawka wynosi ćwiartka tabletki.Po tych lekach czuje się ociężała i waga idzie w górę. W ulotce pisze że nie można od razu rzucić ich przyjmowanie ale ja mam ćwiartkę leku i czy mogę od razu je odrzucić? Ponieważ nie da się brać jeszcze mniejszej dawki.

Dzień dobry, proszę samodzielnie nie odstawiać tabletek. Zalecam wizytę u lekarza, który przepisał lek, być może konieczna będzie zmiana preparatu.