Lordoza fizjologiczna pogłębiona, poziome ustawienie kości krzyżowej
Witam. Dzisiaj odebrałam wynik rtg kręgosłupa l-s. Bardzo proszę o jego interpretację. Cechy rotacji kręgów wzdłuż osi długiej. Lordoza fizjologiczna pogłębiona. Poziome ustawienie kości krzyżowej. Przodozmyk na 5mm trzonu kręgu L5.Tyłozmyk na 2mm trzonu kręgu L3.Przewężenie przestrzeni m/kręgowej L5-S1. Proszę mi napisać czy to coś poważnego i jak leczyć? Pozdrawiam. Asia z Lubonia 39lat

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.