Lordoza kyfotyczna z zagięciem osi C5/C6

prosze o interpretacje lordoza kyfotyczna z zagieciem osi c5/c6, na poziomie c4/c5 p.boczna protruzja krazka na ok 3 mm dokanalowo z redukacja przedrdz-ej rezerwy plynowej,mala stenoza, c4/5- centralna protruzja-2,5 mm...wzgledna stenoza, c5/c6- l.boczna protruzja na ok 5.5 mm dokanalowo i do l.zachylla bocznego i otworu miedxykregowego z impresja worka oponowego. wzgledna stenoza. Na poziomie c6/7 l.boczna protruzja na ok 5mm do l.zachylka i otworu m.kr, z impresja worka opon. i p.cz. rdzenia k

Aleksander Ropielewski

Zmiany dyskopatyczne mogące powodować dolegliwości bólowe oraz zaburzenia czucia i unerwienia kończyn górnych. W zależności od nasilenia objawó klinicznych wymagane leczenie zachowawcze lub operacyjne. Zależy to od stanu pacjenta i korelacji z badaniem przedmiotowym.