Lordoza lędźwiowa - co dalej z tym robić?

Witam, mam pytanie mam lat 16 mam lordozę lędźwiową nie zbyt duża jednak mam wypukły brzuch denerwuje mnie ta lordoza, jak ją wyleczyć, zrobić to samemu czy lepiej iść do lekarza?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Lordoza to wygięcie kręgosłupa ku przodowi. W prawidłowym ludzkim kręgosłupie wyróżniamy dwie lordozy-szyjną i lędźwiową. Lordoza jako taka zatem nie wymaga leczenia, gdyż jest zjawiskiem fizjologicznym. Może być jednak pogłębiona lub zniesiona, czy też spłycona. Jeśli w Twoim przypadku istnieją któreś z tych nieprawidłowości, warto udać się do ortopedy lub lekarza specjalisty rehabilitacji medycznej, który zaproponuje zestaw odpowiednich ćwiczeń.
Pozdrawiam