Lordoza lędźwiowa pogłębiona z masywnym kyfotycznym wygięciem kręgosłupa w wyniku MR
Dzień dobry chciałbym wiedzieć co oznacza mój wynik MR. Lordoza lędźwiowa pogłębiona z masywnym kyfotycznym wygięciem kręgosłupa na poziomie pogranicza piersiowo-lędźwiowego. Na szczycie hyperkyfozy widoczne przebyte złamanie trzonu kręgu L1 ze znaczną redukcją jego wysokości i "wbiciem" w jego obręb kolumny wyżej leżącej z cechami konsolidacji obu trzonów kręgów. Na powstałej krzywiźnie modeluje się worek oponowy, który na poziomie L1/L2 uciśnięty jest przez lewoboczne uwypuklenie

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na obecność wykładników choroby zwyrodnieniowej oraz patologicznych zmian wpływających na obecne w kręgosłupie struktury nerwowe. Aby zatrzymać proces destrukcji kręgosłupa oraz nie doprowadzić do pojawienia się silnie wyrażonych dolegliwości bólowych warto wdrożyć odpowiednie postępowanie terapeutyczne, rozszerzone o konkretne ćwiczenia. Sugerowałabym konsultację z rehabilitantem lub neurochirurgiem.