Lordoza lędźwiowa spłycona i umiarkowanie zwężona przestrzeń międzykręgowa

Mam pytanie co Pan sądzi na ten temat ? Z góry mówię że mam 18 lat. Dyskopatia l5-s1 Lordoza lędźwiowa spłycona. Umiarkowanie zwężona przestrzeń międzykręgowa l5-s1 ze zmianami degeneratywnymi w krążku międzykręgowym. Niewielkie zaostrzenia na przednio-bocznych i tylnych krawędziach trzonów kręgów oraz zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych. Zmianom wytwórczym towarzyszy niewielka centralna protruzja tarczki międzykręgowej niepowodująca istotnych objawów uciskowych. Proszę o odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Postępowanie zależne jest od nasilenia objawów, jednak w pierwszej kolejności sugeruję leczenie zachowawcze, czyli fizjoterapię pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty.