Lordoza lędźwiowa spłycona, krążek z cechami zmian zwyrodnieniowych

jak rozumiec ten wynik MR? -lordoza ledź spłycona; -krazek m-k L5/S1 z cechami zmian zwyrod. w postaci obnizenia sygnału i nieznacznie wysokosci; -centralna wypuklina krazka L4/5 z modelacja worka oponowego i drobnym przewezeniem otworów m-k; -centralna wypuklina krazka L5/S1 z modelacja worka oponowego i przewezeniem otworów m-k, z mozliwoscia kontaktu z korzonkami nerwowymi; -stozek koncowy rdzenia kregowego zachowany prawidłowo.

Proszę z wynikiem badania zgłosić się do lekarza prowadzącego, który zlecił jego wykonanie.
Wówczas możliwa będzie interpretacja wyniku badania z możliwością zebrania wywiadu, zbadania pacjenta oraz zaproponowaniem dalszych kroków terapeutycznych.