Lordoza lędźwiowa w dolnym odcinku pogłębiona

Witam! Odebrałam opis rezonansu odcinka kręgosłupa lędźwiowego. Chciałam zapytać, kiedy mogła bym wrócić do treningów na siłowni: Badanie wykonano: T1,T2,STIR sg; T1,T2 ax - lewostronna skolioza kręg. L - lordoza lędźwiowa w dolnym odcinku pogłębiona - wysokośc i sygnał trzonów zachowane - zmiany degeneracyjne krązka mk L5-S1 - na wys. L5 dokanałowa wypuklina krązka mk zstępująca na ok. 5 mm, modeluje worek oponowy, bez konfliktu ze str. nerwowymi w pozycji badania - stożek rdzeniowy bez zmian

W przypadku wypuklin warto skonsultować się z neurochirurgiem, kiedy będą wskazania do zabiegu.
Ważne jest niedoprowadzenie do pogłębiania zmian zwyrodnieniowych, ponieważ w końcu mogą dawać objawy bólowe.