Lordoza lędźwiowa zachowana z poziomym ustawieniem kości krzyżowej
odebrałam wynik rtg i mam niespojenie łuku kręgu S1 .Lordoza lędzwiowa zachowana ,z poziomym ustawieniem kości krzyżowej,drobne odczyny wytwórcze na przednio-bocznych krawędziach trzonów ,niewielkie zmiany przeciążeniowe w stawach międzykręgowych na poziomie L-4 L-5 i L5-S1 czy to coś poważnego jak leczyć

KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon