Lordoza pogłębiona i zmiany na krawędziach trzonów

Co można powiedzieć o wynikach?lordoza pogłębiona,krążki L3/4 L4/5 odwodnione obniżone,zmiany na krawędziach trzonów oraz w stawach m-k,przepuklina tylna lewobocz L3/4 ze zwężeniem i uciskiem na korzeń,podwięzadłowa przepuklina tylna centralna L4/5 z tendencją do doogonowej sekwestracji z możl ucisk na korzeń nerw,tylna prawoboczna wypuklina L5/S1 z mozl ucisku na korzeń,ostre ustawienie kości krzyż,cechy przebudowy zwyrodnieniowej w podchrz trzonach L4/5,przepukliny dotrzon blaszek,zwęż otw m-k
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Szanowny Panie, tylko jedno : należy te wyniki skonfrontować z Pana badaniem klinicznym oraz wywiadem. Sugeruję konsultacje u lekarza zlecającego badanie (ortopeda lub neurolog). Pozdrawiam i życzę szybkiego rozwiania watpliwości

0

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić ortopeda lub neurochirurg.
Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja. A podstawą rehabilitacji są odpowiednio dobrane ćwiczenia, których zadaniem jest wzmocnienie mięśni trzymających kręgosłup, tak aby zmiany w obrębie kręgosłupa nie narastały.
Leczenie może również obejmować farmakoterapię, zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, znieczulenie zewnątrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS .
W rzadkich przypadkach może okazać się, że wskazane jest leczenie operacyjne

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty