Lordoza szyjna a bolesność i zawroty głowy

Witam.Mam stwierdzoną dość dużo pogłebioną lordozę szyjną.I coraz częsciej bole glowy,zawroty,wrażenie jakbym była 'pijana',bole oczu przy patrzeniu w bok co za tym idzie momentalnie ból głowy.Objawy ustępują kiedy oddycham otwartymi ustami,żuję gume,jem czy piję,czy rozmawiam.Również kiedy 'wysunę'szyję do tyłu tylko że mam wtedy odruch wymiotny,ale zawroty ustępują.Czy tomoże byc spowodowane mniejszym niedokrwnieniem mozgu?

Badanie obrazowe jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu.
Aby postawić właściwe rozpoznanie dotyczące bólów i zawrotów głowy niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
Nieprawidłowości kręgosłupa mogą z kolei powodować min. dolegliwości bólowe głowy, kręgosłupa, kończyn. Poza bólami mogą też powodować wiele innych dolegliwości i objawów w tym również zawroty głowy.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog.