Lordoza szyjna - pomocy

Witam mam pytanie związane z lordoza szyjna, zacznę może od początku. Jakieś 3 lata temu spadlam ze schodów bardzo mocno się  potłukłam i na szyi z tyłu karku zrobiło mi się  zgrubienie czuję że to koc jak dotykam i dosyć mocno mnie boli przy ucisku, do tej pory oprócz tej gulki nie miałam objawów. Od paru miesięcy strasznie boli mnie kręgosłup i kark cały aż promieniuje na braki a od pewnego momentu zaczęły mi drętwieć ręce poszłam do swego lekarza rodzinnego i wysłał mnie na prześwietlenie a tam wyszło tylko, że mam lordozę szyjną tak do końca nie wiem co to i dał mi skierowanie do ortopedy ale kolejki są takie że szkoda gadać. W końcu wybrałam się  do ortopedy prywatnie lekarz który mnie obejrzał stwierdził, że nie wie co z tym zrobić odniosłam wrażenie że nie wie nawet co to takiego i rozłożył ręce i powiedział mi prosto w twarz że nie wie co dalej zrobić przepisał mi jakieś dwa zastrzyki do kręgosłupa ale nie wzięłam ich bo jak lekarz nie wie co z tym zrobić to byłoby ryzykowne aby brać leki jakie przepisał. Mam prośbę powiedzcie mi czy to groźne i jakie mogą być tego konsekwencje i co mam zrobić gdzie mam iść żeby mi ktoś pomógł

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Lordoza szyjna jest fizjologicznym wygięciem kręgosłupa w odcinku szyjnym ku przodowi. Analogiczna lordoza istnieje fizjologicznie w odcinku lędźwiowym, w odcinku piersiowym kręgosłupa fizjologicznie mówimy o kifozie czyli jego wygięciu ku tyłowi.

Istnienie lordozy szyjnej jest zatem całkowitą fizjologia a nie objawem chorobowym. Opisano najprawdopodobniej zniesienie-występuje częściej bądź pogłębienie- rzadziej lordozy, co oznacza zmianę zwyrodnieniową, w wyniku której najprawdopodobniej dochodzi do ucisku na korzenie nerwów z niego wychodzących. Wskazana jest konsultacja neurochirurgiczna-koniecznie należy mieć z soba dokumentację zdjęciową badania.
Pozdrawiam