Lordoza szyjna spłycona w wyniku tomografii komputerowej kręgosłupa szyjnego

TK kr. szyjnego Lordoza szyjna spłycona Krąg C5 przemieszczony ku przodowi w stos.do dolnego o ok. 2,2mm. Linijne rozrzedzenie struktury kostnej węziny lewego łuku kręgu C6-po przebytym złamaniu.Okólne uwypuklenia tarcz C5-6 i C6-7 spłycające przednią rezerwę płynową. Zwapnienia w w. podłużnym przednim. Wys.kręgów zachowana. Proszę o informacje co z tego wynika co dalej ,czy jest dobrze... Dziękuje :)
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Obraz kręgosłupa jaki rysuje się na podstawie badania wskazuje na chorobę zwyrodnieniową. Z pewnością mogą występować dolegliwości bólowe. Warto skorzystać z pomocy rehabilitanta by jak najwcześniej rozpocząć leczenie.