Lordoza szyjna splycona z tendencją do wytwarzania kyfozy w odcinku dolnym
Mąż (42lata) uskarżał się ostatnio na zawroty głowy. Powstało podejrzenie, że to od kręgosłupa. Rtg wykazało: Lordoza szyjna splycona z tendencją do wytwarzania kyfozy w odcinku dolnym. Zwężenie przestrzeni międzykręgowej C3-C5 i C6-C7 z osteofitozą krawędziową trzonów kr C6 i C7. Co to w praktyce oznacza i jak z tym walczyć?

MĘŻCZYZNA, 42 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam serdecznie. Zmiany tego typu związane są z chorobą zwyrodnieniową a także przeciążeniową kręgosłupa. Mogą one powodować dolegliwości bólowe oraz parestezje. Pojawia się najczęściej ból o charakterze ćmiącym choć nie można wykluczyć także dolegliwości stałych, znacznie utrudniających codzienne funkcjonowanie. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga bądź ortopedy aby wdrożyć odpowiednie dalsze postępowanie. Nie wykluczone iż konieczna jest operacja. W pierwszej kolejności jednak poleca się fizykoterapię mającą na celu wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych.