Lordoza szyjna znacznie spłycona, trzony kręgowe bez zmian

proszę o interpretację mojego badania: Lordoza szyjna znacznie spłycona.Trzony kręgowe bez zmian.Dyskopatia C6/7, nieco obniżona przestrzeń MkC4/5/6. Zaostrzenia wyrostków haczykowatych w stawach uncowertebralnych.Niewielkie skrzywienie kręgosłupa ledzwiowego na stronę lewą. DyskopatiaL5/S1. Bardziej poziome ustawienie kości krzyżowej.W kręgach pogranicza piersiowo lędzwiowego kręgosłupaprzebyte/poronne zmiany osteochondropatyczne. Podchrzestna sklerotyzacja od strony talerzabiodrowego-na wysok

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane w wyniku zmiany wskazują na dość zaawansowany jak na Pani młody wiek zmiany degeneracyjno-zwyrodnieniowe. Wynik powinien być jednak oceniony w oparciu o szczegółowe dane kliniczne. Sugeruję zatem konsultację z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.